Jalka on varmaankin jonkin kiinafirman suunnittelua, en enää löydä yhtään kuvaa jossa noin korkeaa jalkaa on. RSOV:ssa kuitenkin näköjään väitetään KAC-styleksi tuota. Kuitenkin paljon parempi "erkonomialtaan" kuin tuo G&P:n matalin jalka. Sopivaa jalkaa lähtee tilaukseen heti kunhan tulee tili joka myös menee. Jolloin myös BUIS/Kiskopanssarit tulee roikkumaan mukaan.
Tuohon Wilcoxiin sen verran, että millonkas siitä tuli eka malli. Kuitenkin 2000-2004 vuoden osia pyrin tässä käyttämään, joten se hieman rajaa näitä rakennuksia. Mm. cranea, uudempia tähtäinlaitteita.
Tässä olisi sellainen jalka jota olen metsästänyt. Airsoft puolelta en ole löytänyt, mutta voisikohan joku kertoa tuon jalan oikean nimen? Ei ihan taida wilcox olla. Kuitenkaan sitä vinosti nuosevaa mallia en suostu ottamaan, ei sovellu yhtään omaan silmään. Mielummin pidän tämän jalan
Naru ei varsinaisesti ole paracordia vaan hyvin lähelle sitä olevaa. Mitälie hyppynarua tuokin on, ostettu halppispuljun alelaarista. Äkkinäisellä vilkaisulla vain hieman paracordia paksumpaa ainetta.
Pulttilukkoon olen hieman kahden vaiheilla värin kanssa. Jättääkkö mustaksi enemmän poliisi-settiin sopivaksi vai kylmän viileästi mehtäcamo pintaan. Jolloin myös kiikari vaihtaa M3 pitkällä vastavalosuojalla.
MikkoS kirjoitti:*EDIT*
Pisti tossa silmään että on arskassa hyvännäköinen lipas. Ootko väsännyt oikeen aseen lippaasta sopivan vai onko jonkun lelupyssyvalmistajan käsialaa?
G&P Midcap lippaita, ainoa muokkaus on kuluttaminen hiekkapaperilla/hiekkatiellä ja pelikentällä. Samaa kohtaloo kokenut myös runko, mutta ei vielä RIS.
Kiitokset kommenteista, lisää saa toki jättää ja pitääkin
