RK95 vektorikuva?

Tee-se-itse
citysissi
FNG
Viestit: 11
Liittynyt: 01 Huhti 2015, 19:22
Paikkakunta: Sipoo

RK95 vektorikuva?

Viesti Kirjoittaja citysissi »

Moro,

Olisi yksi merkkiprojekti meneillään. Sattuisiko kellään olemaan valmiina RK95:stä vektorikuvaa tai viivapiirrosta? Googlen kuvahaulla ei ainakaan löytynyt mitään kelvollista, mutta jos jollain levyn kulmalta tämmöinen löytyy, niin olisin kovasti kiitollinen.

Tattista,
Avatar
letti
Green
Viestit: 46
Liittynyt: 31 Maalis 2015, 05:06

Re: RK95 vektorikuva?

Viesti Kirjoittaja letti »

Jos löydät jostain "Rynnäkkökivääri 7.62 RK 95 TP Käyttö- ja huolto-ohje" niin siinä on sivuprofiilista viivapiirros (tosin perä taitettuna). Perä auki -kuva on halkileikkaus mutta jos kaipaat vain profiilia niin siitä periaatteessa saisi muokattua?

Kevytasekäsikirja löytyy Puolustusvoimien sivuilta ja siinä on ainakin kuvia mutta tokkopa sitä mitä haet.
citysissi
FNG
Viestit: 11
Liittynyt: 01 Huhti 2015, 19:22
Paikkakunta: Sipoo

Re: RK95 vektorikuva?

Viesti Kirjoittaja citysissi »

Tattis,

Noita itsekin vilkuilin. Lähinnä mietin "aita on matalin" vaihtoehtoa, että jos jokun jo saattanut värkin digimuotoon, niin säästyisi itse skannailulta ja photoshoppailulta. Jos tässä nyt pääsee maaliin, niin pitää laittaa tuotos levitykseen, niin ei tartte seuraavan soturin aloittaa alusta :-)
Avatar
Mike
Veteraani
Viestit: 330
Liittynyt: 16 Marras 2009, 15:55
Paikkakunta: Järvenpää
Viesti:

Re: RK95 vektorikuva?

Viesti Kirjoittaja Mike »

Vastaa Viestiin